قوانین و مقررات

ماده ۱تعاریف و اصطلاحات

       اصطلاحاتی که در این شرایط و قوانین به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

 • فروشگاه اینترنتی : خدمات ارسال کالا دریک چشم به هم زدن توسط پیک موتوری به سفارش دهندگان. 
 •  وب اپ: نرم‌افزار متعلق به فروشگاه اینترنتی  ، که به منظور استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی  ، حق استفادۀ موقت از آن برابر شرایط مندرج در قرارداد خصوصی و سند حاضر به کاربران یا فروشگاه اینترنتی  اعطا می‌شود.
 •   قرارداد خصوصی: توافق کتبی یا الکترونیکی فی‌مابین فروشگاه اینترنتی  و کاربر پیک موتوری یا فروشگاه اینترنتی ، جهت بهره‌برداری موقت از وب اپ فروشگاه اینترنتی .
 • کاربر: شخصی حقیقی یا حقوقی است اعم ازراننده و سفارش دهندگان که برابر شرایط و قوانین حاضر از طریق اینترنت به وب اپ متصل و از خدمات فروشگاه اینترنتی  بهره مند میشود.
 • کاربران: از کاربر پیک موتوری و کاربر سفارش دهنده تحت عنوان کاربران یاد می‌شود.
 • کاربر پیک موتوری: شخص حقیقی است که بوسیله موتورسیکلت مطمئن ورانندگی صحیح اقدام به تحویل گرفتن مرسولات ازکاربرسفارش دهنده در مبدا وتحویل دادن ان در مقصد به گیرنده مرسوله که در  دروب اپ فروشگاه اینترنتی  ثبت شده است می نماید.
 •  کاربرسفارش دهنده: شخص حقیقی یا حقوقی است که به منظوراستفاده ازخدمات فروشگاه اینترنتی نسبت به جابه جایی مرسوله ازوب اپ فروشگاه اینترنتی  استفاده می نماید.
 • کاربر مهمان: شخص حقیقی است که بدون نیاز به داشتن حساب کاربری، توسط کاربر سفارش دهنده جهت استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی   معرفی می شود.
 • طرف تجاری: اشخاص حقیقی و حقوقی که برابر قرارداد خصوصی از طریق ایجاد درگاه، حق بهره‌برداری موقت از وب اپ را با نام تجاری خود یا مشترک با فروشگاه اینترنتی  دارند.
 • حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی  در وب اپ ایجاد کرده‌اند.
 • اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود به منظور استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی  دارند. این مبلغ به صورت پرداخت از طریق سامانۀ بانکی و کارتهای عضو شبکۀ شتاب یا کیف پول طرف های تجاری طبق شرایط و قوانین حاضر منظور و محاسبه خواهد شد.
 •  اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در فروشگاه اینترنتی  قرار داده می‌شود، اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره‌برداری از خدمات فروشگاه اینترنتی  توسط فروشگاه اینترنتی  یا طرف‌های تجاری تولید یا در اختیار فروشگاه اینترنتی  قرار داده می‌شود.
 • قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی، قوانین عادی، آئین‌نامه‌های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد اعم از قانون بیمه اجباری شخص ثالث، آئین نامه راهنمائی رانندگی، بیمه نامه وکلاه کاسکت.

ماده ۲حساب کاربری

 •  کاربران با سفارش در وب اپ فروشگاه اینترنتی ، همچنین با هر بار استفاده از خدمات آن، می‌پذیرند که شرایط و قوانین حاضر را به صورت کامل مطالعه کرده و آن را با اطلاع کامل از شرایط و معانی‌اش پذیرفته‌اند. این شرایط و قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند. استفادۀ کاربران ازوب اپ، پس از هر بار تغییر در شرایط و قوانین، به معنی پذیرش تغییرات مذکور است. این قوانین برای مطالعه کاربران در وب اپ فروشگاه اینترنتی  دردسترس است.
 • برای استفاده از وب اپ فروشگاه اینترنتی  لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی یا حقوقی یک حساب کاربری در وب اپ بسازد. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن دارند و واجد اهلیت قانونی هستند می‌توانند اقدام به ساخت حساب کاربری در وب اپ کنند. کاربر مذکور برای استفاده از خدمات باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در وب اپ فروشگاه اینترنتی  ثبت کند.

تبصره * کاربران در صورت نیاز به استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی  باید برای تکمیل اطلاعات خواسته شده توسط طرف‌های تجاری از قبیل نشانی اقدام کنند.

تبصره *کاربر مهمان الزامی به داشتن حساب کاربری در فروشگاه اینترنتی  نداشته لیکن برای استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی  می بایست واجد اهلیت قانونی از جمله حداقل سن ۱۸ سال باشد.

 •  کاربران شخص حقوقی مکلف به معرفی نماینده (شخص حقیقی) برای ثبت‌نام در وب اپ هستند و اطلاعات این شخص حقوقی باید در وب اپ قید شود.
 • هیچ یک از کاربران حق استفاده از ربات و نرم‌افزارهای مرتبط یا واسط را برای استفاده از وب اپ اعم از احراز هویت، تکمیل اطلاعات، ارسال درخواست و غیره ندارند.
 • کاربران می‌پذیرند کلیه اطلاعات درخواستی وب اپ را مطابق با واقعیت، صحیح و به‌‌روز وارد کنند و شخص کاربر مسئول عدم صحت و به‌ روز نبودن اطلاعات است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، فروشگاه اینترنتی  هیچ گونه مسئولیتی در مورد خسارات و مشکلات ناشی از عدم اعتبار اطلاعات اعلامی بر عهده نخواهد داشت.
 • کاربران متعهد می‌شوند که صرفا با ایمیل متعلق به خود دروب اپ ثبت‌نام کنند. در غیر این صورت در برابر شخص ذی‌نفع صاحب ایمیل تماما مسئول بوده و فروشگاه اینترنتی  به محض آگاهی از این موضوع مجاز خواهد بود نسبت به لغو عضویت و حساب کاربری اقدام کند.
 • هر شخص تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر سفارش دهنده یا کاربر پیک موتوری یا استفاده‌کننده از خدمات فروشگاه اینترنتی  داشته باشد. در صورتی که فروشگاه اینترنتی  اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب‌های کاربری مذکور اقدام کند.
 • مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در وب اپ یا سایر خدمات ارائه شده در فروشگاه اینترنتی  انجام می‌شود، به عهدۀ کاربران است. بنابراین مسئولیت اشخاص ثالث یا افرادی غیر از کاربر که با آن حساب از خدمات وب اپ استفاده می‌کنند، تماما متوجه کاربر صاحب‌حساب است. کاربر دارای حساب کاربری با کاربر مهمان، دارای مسئولیت تضامنی در قبال اشخاص اعم از فروشگاه اینترنتی ، سایر کاربران و اشخاص ثالث هستند.
 •  مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری شامل نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر سفارش دهنده است. در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن اطلاعات حساب کاربری و گوشی موبایل، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع فروشگاه اینترنتی  برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به فروشگاه اینترنتی  انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور و موبایل کاربر انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.
 • کاربران حق ندارند به سایر اشخاص حقیقی و حقوقی اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات فروشگاه اینترنتی  متوجه مدیران اشخاص حقوقی خواهد بود. درخواست ارسال کالا برای کاربر مهمان مشمول این بند نمی‌شود.
 •  در شرایط خاصی ممکن است از کاربران برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در این شرایطی اگر کاربران اطلاعات کافی در اختیار فروشگاه اینترنتی  قرار ندهند، فروشگاه اینترنتی  می‌تواند حساب کاربری آن‌ها را مسدود و از ارائۀ خدمات به نامبردگان خودداری کند.
 •  ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید فروشگاه اینترنتی ، از کاربران درخواست شود که اقدام به تکمیل اطلاعات، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود کنند. در این صورت، کاربر متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی فروشگاه اینترنتی  خواهد بود. در غیر این صورت فروشگاه اینترنتی  می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.
 • اطلاعات کاربری کلیه کاربران نزد کاربر گیرنده اطلاعات، محرمانه بوده و هیچ یک از کاربران حق ندارند اطلاعات مربوط به حساب طرف مقابل را (اعم از مشخصات هویتی، شماره تماس، آدرس، عکس و غیره) ذخیره، یا منتشر کند و در دسترس دیگران قرار دهد.
 • کاربر مهمان بدون نیاز به داشتن حساب کاربری و از طریق کاربر سفارش درخواست دهنده کالا حق استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی  را داشته و خواهد داشت. کاربر مهمان در زمان استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی  متعهد به رعایت ضوابط فروشگاه اینترنتی  از جمله شرایط و قوانین حاضر است.

ماده ۳استفاده از فروشگاه اینترنتی

 • کاربران پیک موتوری متعهد می‌شوند در حین ارسال کالا از استعمال دخانیات امتناع کنند.
 • با استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی ، کاربران می‌پذیرند و موظف هستند که از خدمات ارائه شده برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، خلاف شرع و مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند.
 •  کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات فروشگاه اینترنتی  به صورتی که به فروشگاه اینترنتی  ، طرف تجاری و شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات فروشگاه اینترنتی  در جهت منافع شخصی و یا آسیب مادی یا معنوی به منافع فروشگاه اینترنتی  اقدام کنند، فروشگاه اینترنتی  ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری آنها، مجاز خواهد بود، با مراجعه به مراجع ذیصلاح، نسبت به پیگیری قانونی از جمله مطالبه خسارات وارده اقدام کند.
 •  کاربران می‌پذیرند که فروشگاه اینترنتی  ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی با آنها استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود، اما با انصراف از دریافت این پیام‌ها مشکلات احتمالی در استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی  را می‌پذیرند و ممکن است اطلاعات مقتضی را به موقع دریافت نکنند.
 •  فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری ممکن است کدهایی را به عنوان هدیه به کاربران ارائه کنند. با وارد کردن این کدها در نرم‌افزار یا درصدی از هزینۀ خدمات کاسته و یا درصدی از هزینۀ خدمات پس از آن به کاربر برگردانده ‌و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر وب اپ فروشگاه اینترنتی  اضافه ‌می‌شود. نحوۀ ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آن‌ها منوط به تشخیص و صلاحدید فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربران حق طرح هیچ‌گونه ادعا و اعتراضی در این خصوص نخواهند داشت.
 •  کاربران می‌پذیرند که اجازۀ انتقال یا فروش کدها را به اشخاص دیگر ندارند. همچنین کاربران مجاز نیستند این کدها را به صورت عمومی منتشر کنند ، حتی اگر فروشگاه اینترنتی  در فضاهای عمومی به نحوی که در دسترس عموم است، این کدها را منتشر کرده باشد ، مگر اینکه فروشگاه اینترنتی  رسماً این اجازه را به آنها داده باشد.
 • کاربران می‌پذیرند اعتباری که در حساب کاربری خود دارند مستقل از روش کسب قانونی آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک یا وارد کردن کدهای تخفیفی که فروشگاه اینترنتی  در اختیار آنها قرار داده یا هر روش دیگری باشد) فقط برای استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی  قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.
 • کاربران می‌پذیرند کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش ارسال کالا به آن‌ها داده می‌شود، ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری برای ارائه این کدها هزینه‌ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای آن‌ها محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار بر اساس شرایط کد اختصاص داده شده، تغییر دهد یا در صورت لزوم آن‌ها را باطل کند. هم‌چنین در صورتی که فروشگاه اینترنتی  تشخیص دهد، اعمال این کد به علت خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است، می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آن به حساب کاربر افزوده شده را باطل یا حذف کند.
 • مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و هم‌چنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آن‌ها برای استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی  به عهدۀ کاربران است.
 •   کاربران متعهد می‌شوند پس از اتمام استفاده از خدمات ارائه شده در وب اپ، از اطلاعاتی که در نتیجۀ استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی  کسب کرده‌اند، هیچ‌گونه استفاده‌ای نکنند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات کاربران در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر مغایر با قوانین فروشگاه اینترنتی است. همچنین کاربران متعهد می‌شوند در طول زمان استفاده از خدمات وب اپ فروشگاه اینترنتی  ، فقط در شرایط ضروری و به میزان مورد نیاز از اطلاعاتی که از کاربران ارائه شده است، استفاده کنند. استفادۀ کاربران از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، فروشگاه اینترنتی  و شخص ذینفع مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.
 • کاربران متعهد به رعایت همۀ شرایط و قوانین، اصول اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران دراستفاده ازخدمات فروشگاه اینترنتی  هستند.
 •  کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌کنند که متن حریم خصوصی فروشگاه اینترنتی  را مطالعه کرده و مورد قبول ایشان است.

تبصره *در صورت رد بی‌دلیل سفارش کالا توسط کاربر پیک موتوری و یا لغو بی‌دلیل کاربر سفارش دهنده، فروشگاه اینترنتی  می‌تواند نسبت به غیرفعال کردن حساب کاربری آنها به صورت موقت یا دائم اقدام کند.

تبصره * استفاده کاربر مهمان از خدمات فروشگاه اینترنتی  به تبع قرارداد فی مابین کاربر سفارش دهنده و کاربر پیک موتوری قبول کننده، مجاز خواهد بود.

 •  خدمات فروشگاه اینترنتی  ممکن است با مشارکت خدمات فروشگاه اینترنتی ‌ها یا طرف تجاری دیگری ارائه شود که فروشگاه اینترنتی  فروشگاه اینترنتی  کنترلی روی آن‌ها ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، شرایط و قوانین مختص خود را دارند وفروشگاه اینترنتی  مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این فروشگاه اینترنتی ‌ها ندارد.
 • از آنجایی که ممکن است شخص یا اشخاصی غیر از کاربرسفارش دهنده اعم از کاربر مهمان از حساب کاربری وی استفاده کنند، مسئولیت پرداخت هزینه‌های مترتبه متوجه کاربر سفارش دهنده است. هم‌چنین لازم به ذکر است که هرگونه مسئولیت قانونی استفاده‌کننده یا گیرنده سفر از حساب کاربری، نسبت به کاربر پیک موتوری و فروشگاه اینترنتی  متوجه کاربرسفارش دهنده است و بدین ترتیب کاربر مذکور به فروشگاه اینترنتی  دارای مسئولیت تضامنی هستند.
 • کاربر سفارش دهنده متعهد می‌شود که به هیچ عنوان با حساب کاربری خود برای سفارش کالا اشخاص زیر ۱۸ سال بدون حضور خود درخواست ارسال نکند. در غیر این صورت، مسئولیت مرسوله بر عهده کاربر پیک موتوری و همچنین جبران خسارات وارده احتمالی بر عهده کاربر سفارش دهنده است.

ماده ۴هزینه ها و پرداخت

 •  کاربران می‌پذیرند امکان استرداد هزینه‌هایی که بر اساس شرایط استفاده از خدمات وب اپ به فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری می‌پردازند وجود ندارد. فروشگاه اینترنتی  و طرف تجاری مغایرت در هزینه اعلامی و پرداخت شده را تنها در ۴۸ ساعت اولیه رسیدگی می‌کنند. بنابراین کاربران باید موضوع را در همان ۴۸ ساعت اولیه به اطلاع فروشگاه اینترنتی  و طرف تجاری برسانند.
 • کاربران می‌پذیرند هزینۀ ارائه خدمات اعم ازارسال کالا از طرف فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن نمی‌توانند اعتراضی نسبت به هزینۀ اعلام شده داشته باشند. بدیهی است از آنجایی که کاربران مجاز به عدم پذیرش هزینۀ اعلام شده از سوی فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری هستند، در صورت قبول، متعهد به پرداخت آن می‌شوند. به همین منظور کاربران با قبول این شرایط و قوانین به فروشگاه اینترنتی  اختیار دریافت و وصول مبالغ مورد مطالبۀ فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری را از محل اعتبار کاربری خود می‌دهند.
 •  پرداخت هزینۀ ارسال کالا و سایر هزینه‌های اعلام شده توسط طرف تجاری فقط از طریق روش‌هایی که توسط فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری مشخص می‌شود می‌تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از: پرداخت از طریق اعتبار موجود در حساب کاربری فروشگاه اینترنتی ، کیف پول، پرداخت اینترنتی جهت افزایش موجودی حساب کاربری و یا از طریق USSD برای افزایش اعتبار و پرداخت نقدی به راننده پیک موتوری. روش‌های پرداخت محدود به موارد مذکور بوده است. هرگونه روش دیگری نظیر کارت به کارت، تهاتری و غیره مورد تایید فروشگاه اینترنتی  نیست و در این صورت فروشگاه اینترنتی  هیچگونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت
 •  کاربران می‌پذیرند هزینۀ ارسال کالا اعلام شده از سوی فروشگاه اینترنتی ، ممکن است بسته به مبدأومقصدوهمچنین تغییرات اعلام شده درحین ارسال کالایاعوامل دیگرمتغیرباشد. رقم اعلام شده از سوی فروشگاه اینترنتی  بر اساس استانداردهای قیمت‌گذاری فروشگاه اینترنتی  تعیین شده است و در صورت پذیرش آن از سوی کاربران حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی درباره آن وجود نخواهد داشت.
 •  کاربر سفارش دهنده می‌پذیرند هرگونه تخریبی که در وسیله نقلیه کاربر پیک موتوری در نتیجۀ استفاده از خدمات ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعویض، تعمیر، شست و شو و غیره متضامنا به عهدۀ آن‌ها خواهد بود. در چنین مواردی فروشگاه اینترنتی  حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب فروشگاه اینترنتی  وطرف‌های تجاری کاربر سفارش دهنده کسر یا از او وصول کند. در صورتی که اعتبار موجود نزد فروشگاه اینترنتی  به میزان خسارات وارده و هزینه‌های مترتب بر آن نباشد، کاربر پیک موتوری و یا فروشگاه اینترنتی  مجاز به پیگیری وصول مطالبات مذکور خواهند بود. همچنین چنان‌چه کاربر سفارش دهنده یا مهمان به فحاشی، توهین، ضرب و جرح و سایر رفتارهای خلاف قانون علیه کاربر پیک موتوری اقدام کند حق مراجعه کاربر پیک موتوری به مراجع ذی‌صلاح محفوظ است. علاوه بر آن فروشگاه اینترنتی  حق مراجعه به مراجع ذی‌صلاح را به دلیل لطمه به شهرت و اعتبار تجاری خود خواهد داشت.
 •   کاربرسفارش دهنده می‌پذیرد خدمات فروشگاه اینترنتی  صرفا جابه‌جایی کالااست.
 • کاربران ملزم به پرداخت کلیه هزینه‌های اعلام شده توسط طرف‌های تجاری هستند.

ماده ۵مسئولیت فروشگاه اینترنتی

 • فروشگاه اینترنتی  و طرف‌ تجاری با تمام امکانات خود از جمله مرکز ازساعت 8:30 تا 22:30 ، واحد رسیدگی به شکایات و فرایند میانجیگری، تمامی تلاش خود را برای جلب رضایت کاربران و رفع هرگونه اختلاف احتمالی بین آنها در زمان استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی  به کار می‌گیرند
 • فروشگاه اینترنتی  و طرف تجاری با استفاده از نظارت‌های خود و انجام نظرسنجی از کاربران در انتهای تحویل کالا تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب ودر اصرع وقت به سفارش دهندگان  ارائه دهد.
 • فروشگاه اینترنتی  و طرف تجاری برای فراهم کردن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری توسط دستگاه‌های کاربران تلاش می‌کنند، اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکۀ تلفن‌ همراه و …) نخواهد داد.
 •  اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد فروشگاه اینترنتی  و طرف تجاری محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده، مگر برابر قانون و تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در موارد قانونی و هم‌چنین درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، فروشگاه اینترنتی  مکلف به ارائۀ اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است. لازم به توضیح است که ارائه اطلاعات کاربری صرفا از طریق وب اپ امکان‌پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات کاربران و اصل محرمانگی، ارائه اطلاعات کاربری به خود کاربر و اشخاص ثالث به صورت تلفنی و حضوری مقدور نیست، مگر به حکم قانون.
 • چنان‌چه هر یک از کاربران فروشگاه اینترنتی  در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق مرکز ازساعت 8:30 تا 22:30 به واحد رسیدگی به شکایات فروشگاه اینترنتی  مطرح کنند. فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری پیگیری لازم را بنا به مورد انجام خواهد داد و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات به‌عمل خواهد آورد.
 • همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربران درباره نحوه و شرایط ارائه خدمات فروشگاه اینترنتی  و استفاده از نرم‌افزار‌های ارائه‌دهنده خدمات اعم ازسفارش دهنده و پیک موتوری، توسط فروشگاه اینترنتی  و طرف تجاری در نرم‌افزار قرار داده شده است. اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آن‌ کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات فروشگاه اینترنتی  آشنا شوند. همچنین همکاران فروشگاه اینترنتی  در مرکز تماس به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هرگونه ابهام و سوال کاربران هستند.
 • طرف‌ تجاری استفاده‌کننده از خدمات فروشگاه اینترنتی  به صورت مستقل و بر اساس شرایط و قوانین منتشر شده در وب اپ یا سایت خود اقدام به ارائه خدمات می‌کند. استفاده از خدمات طرف‌ تجاری از طریق فروشگاه اینترنتی توافق مستقلی فی مابین کاربران و طرف تجاری ارائه‌دهنده خدمات بوده و طرف تجاری بر اساس شرایط و قوانین و قراردادهای خود مسئول پاسخگویی به کاربران است. فروشگاه اینترنتی  صرفا ارائه‌دهنده خدمات به طرف تجاری بوده و نسبت به خدمات ارائه شده توسط طرف تجاری به کاربران مسئولیتی نخواهد داشت.

ماده ۶مسئولیت کاربران

 • مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام استفاده از خدمات وب اپ فروشگاه اینترنتی ازجمله درحین ارسال کالا) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و فروشگاه اینترنتی  و طرف تجاری هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهند داشت. فروشگاه اینترنتی  و طرف تجاری می‌توانند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی خود به عمل آورند.
 • هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد شد. فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر متخلف را مسدود کند و در صورت نیاز اقدامات قانونی لازم را علیه متخلف به‌عمل آورد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.
 •  کاربرپیک موتوری متعهد می‌شود تنها از علایم و اقلام سازمانی که توسط فروشگاه اینترنتی  تهیه و در اختیار او گذاشته شده است استفاده کند. مسئولیت استفاده از اقلام و علایمی که سبب ایجاد مشابهت و اشتباه برای کاربران سفارش دهنده و یا سایر اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی شود، به عهدۀ کاربر پیک موتوری است. در این موارد فروشگاه اینترنتی  می‌تواند نسبت به قطع ارائه خدمات با شخص متخلف و پیگیری قانونی اقدام کند و شخص متخلف مکلف به جبران خسارات وارده به فروشگاه اینترنتی  خواهد بود.
 • مسئولیت رعایت همۀ قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی اعم از درون و بین شهری و نیز عدم استفاده از وب اپ فروشگاه اینترنتی  در حین ارسال کالا و حفظ سلامت خودرو بر عهدۀ کاربران پیک موتوری است.
 • کاربرپیک موتوری برابر مصوبات قانونی متعهد به بیمه کردن وسیله نقلیه خود تا سقف تعهدات قانونی است تا در صورت بروز خسارات به اشخاص ثالث و یا هر یک از سرنشینان امکان جبران خسارات از طریق فروشگاه اینترنتی  بیمه‌گر میسر باشد..
 • کاربر سفارش دهنده مطلع است و می‌پذیرد که در زمان نصب نرم‌افزار فروشگاه اینترنتی  یا به‌روزرسانی آن، نسبت به فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی گزینه‌ی دسترسی به «اطلاعات آماری» در بخش تنظیمات نرم‌افزار اقدام می‌کند. کاربر سفارش دهنده در فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی گزینه‌ دسترسی به «اطلاعات آماری» کاملا مختار است. لازم به توضیح است که دسترسی به اطلاعات آماری در تحقیقات بازاریابی و برای بهبود تجربه ارسال کالا با فروشگاه اینترنتی  به کار می‌رود و به صورت خودکار فعال است.
 • کاربران مکلف به رعایت کلیه شرایط و قوانین منتشرشده در وب اپ طرف تجاری استفاده‌کننده از خدمات فروشگاه اینترنتی  هستند و در صورت نقض تعهدات و شرایط مذکور مسئول پذیرش کلیه آثار ناشی از تخلف در قبال طرف تجاری خواهند بود.
 • کاربران سفارش دهنده مکلف به ارسال کالا با وسیله نقلیه‌ای است که از نظر فنی سلامت کامل داشته باشد و قبل از انجام سفر مکلف به احراز صحت وسیله نقلیه از قبیل ترمزها، فرمان، روشنائی (چراغ‌های جلو و عقب)، چرخ‌ها،چراغ‌های راهنما، برق و آیینه‌ها است.

 ماده ۷موارد فنی

 •  کاربران حق ندارند هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد Source Code نرم‌افزارهای فروشگاه اینترنتی  شامل دیکامپایل Decompile، مهندسی معکوس Reverse Engineering یا فعالیت‌های مشابه انجام دهند، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.
 • کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌هایFraming یا Mirroring و روش‌های دیگر، نسخۀ دیگری از خدمات فروشگاه اینترنتی  را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در وب اپ فروشگاه اینترنتی  یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
 •  کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس‌گذاری (Indexing)، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.
 • کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ بخش از وب اپ فروشگاه اینترنتی  یا سامانه‌های مرتبط با فروشگاه اینترنتی  انجام دهند.

ماده ۸قطع خدمات

فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری به هر دلیلی به این نتیجه برسد که حضور هر یک از کاربران اعم از پیک موتوری یا سفارش دهنده یا مهمان می تواند امنیت و آرامش کسب و کار و یا دیگر کاربران را در معرض تهدید قرار دهد، طبق صلاحدید خود مجاز به مسدود کردن حساب کاربر مذکور یا عدم اجازه استفاده از خدمات به صورت موقتی یا دائم است. اگر کاربران تعهدات این شرایط و قوانین را رعایت نکنند یا دسترسی آنها به خدمات فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، فروشگاه اینترنتی  حق حذف دسترسی کاربر مذکور را به فروشگاه اینترنتی  دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

ماده ۹توافق از راه دور

 •  کاربران توافق می‌کنند برای مبادلۀ آسان اطلاعات و انجام توافقات جدید، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های شرایط و قوانین حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، تنظیم قراردادها، اخطاریه‌ها و ابلاغیه‌های مربوط به فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری، از طریق وب اپ به‌عمل آید و کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرایط و روند اجرایی توافق از راه دور و به صورت الکترونیکی، موافقت خود را نسبت به اعمال هرگونه شرایط و توافق جدید را از طریق فضای مجازی و به صورت الکترونیکی اعلام می‌کنند.
 • حساب کاربری متعلق به شخص کاربر و استفاده از آن قائم به شخص کاربر و غیر قابل انتقال است. کلیه مسئولیت‌های مربوط به حفظ و حراست از حساب کاربری برعهدۀ کاربر دارای حساب کاربری است. کاربران ضمن پذیرش کلیه مسئولیت ناشی از استفاده حساب کاربری، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور اعم از شکل، عبارت، تاییدیه، انتخاب اشکال و تایید آنها را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ کاربران غیر قابل استماع و مردود است.
 • کاربران می‌پذیرند هرگونه رویه، اشکال، عبارات مبین تایید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هرگونه ادعایی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.
 • کاربران با عضویت در خدمات فروشگاه اینترنتی  و استفاده از آن قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.
 • کلیه رویه‌های حقوقی و فنی اعم از احراز هویت کاربر، ایجاب و قبول، امضای الکترونیکی و تاییدیه‌های مرتبط ارائه‌شده توسط فروشگاه اینترنتی  یا طرف تجاری جهت انعقاد قرارداد الکترونیکی با کاربران از طریق وب اپ، مورد قبول کاربران بوده و هرگونه روش فنی جهت تنظیم قرارداد از جمله ایجاب و قبول به مثابه توافق کتبی است. هرگونه ادعایی اعم از انکار و  تردید نسبت به قرارداد الکترونیکی غیر قابل استماع و مردود است.
 •  با توجه به انعقاد قرارداد حاضر به صورت الکترونیکی و در فضای مجازی، کاربران موافقت خود را نسبت به تعیین اقامتگاه فروشگاه اینترنتی  و طرف تجاری، به عنوان محل انعقاد قرارداد، اعلام میکند.

ماده ۱۰مرسوله 

 • شرایط حمل مرسوله
 • کاربر سفارش دهنده ملزم و متعهد می‌باشد که مشخصات کامل مرسوله شامل ارزش ریالی آن تا سقف ۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال معادل پنج میلیون تومان و نشانی دقیق گیرندۀ مرسوله را در وب اپ فروشگاه اینترنتی  و در زمان ثبت درخواست وارد نماید.
 • مرسولۀ کاربر سفارش دهنده باید متناسب با جعبۀ موتورسیکلت بوده به نحوی که متعارف محسوب و ابعاد، حجم، وزن، خطرناک بودن، و نوع آن متناسب با وزن و شرایطی باشد که از طرف کارخانۀ سازندۀ موتور سیکلت تعیین شده باشد و حمل بار بدون توجه به ظرفیت موتور از نظر فروشگاه اینترنتی  تخلف محسوب می‌شود.
 • مرسولۀ کاربر سفارش دهنده باید حداکثر ۲۵ کیلوگرم و حداکثر ابعاد ۴۵*۴۵*۴۵ باشد.
 • کاربر پیک موتوری پس از اعلام قبولی تقاضای سفارش دهنده ملزم به انجام سرویس تا رسیدن به مقصد می‌باشد مگر در موارد ضروری و با عذر موجه که در این خصوص می‌بایست کاربر پیک موتوری فروشگاه اینترنتی  را نسبت به عذر موجه خود و ادامه سرویس توسط شخص دیگر که فروشگاه اینترنتی  معرفی خواهد کرد، مطلع نماید.
 • پذیرش مرسوله از اشخاص ثالث که در وب اپ فروشگاه اینترنتی  به عنوان کاربر سفارش دهنده تعریف نشده‌اند ممنوع است و کاربر پیک موتوری حق دریافت و تحویل مرسوله از اشخاص فوق را نخواهد داشت. در صورت عدم رعایت، تمام مسئولیت‌های ناشی از این تخلف برعهدۀ کاربر پیک موتوری می‌باشد و از این جهت هیچ مسئولیتی متوجه فروشگاه اینترنتی  نخواهد بود و فروشگاه اینترنتی  حق دارد نسبت به قطع دسترسی کاربر پیک موتوری اقدام و مبادرت به پیگیری قانونی از جمله مطالبۀ خسارت از شخص متخلف نماید.
 •   پذیرش مرسوله از اشخاص زیر ۱۸ سال ممنوع است و کاربر پیک موتوری حق دریافت و تحویل مرسوله را نخواهد داشت. در صورت پذیرش، تمام مسئولیت‌های ناشی از این تخلف بر عهدۀ کاربر پیک موتوری می‌باشد.
 • کاربر پیک موتوری مکلف به بررسی مرسوله مطابق با سفارش ثبت شده در وب اپ فروشگاه اینترنتی  در زمان تحویل آن ازفروشنده می‌باشد و پذیرش مرسوله توسط کاربر پیک موتوری دلیل بر مجاز بودن محتویات آن و استاندارد بودن برای حمل با موتور سیکلت می‌باشد و چنانچه در زمان حمل به عللی خارج از ارادۀ کاربر پیک موتوری مانند توقف و بررسی توسط مرجع انتظامی، افتادن اتفاقی بار و مشخص شدن محتویات آن یا غیره کاربر پیک موتوری متوجه خلاف قانون بودن مرسوله و نقض تعهدات کاربر سفارش دهنده از مقررات و شرایط این سند گردد، مکلف به قطع و لغو حمل مرسوله و اعلام مراتب به فروشگاه اینترنتی  و بنا به مورد به مرجع انتظامی می‌باشد.
 • چنانچه مرسوله به نحوی بسته بندی گردیده که محتویات آن قابل رویت نباشد کاربر سفارش دهنده مکلف است در سامانۀ فروشگاه اینترنتی محتویات مرسوله را ثبت کرده و مسئولیت ناشی از اظهارات خود را بر عهده گیرد. فروشگاه اینترنتی  در قبال محتوای غیر قابل رویت مرسوله‌ها هیچ مسئولیتی ندارد و هر گونه مسئولیت ناشی از ارسال بسته‌های حاوی اقلام مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران، بر عهدۀ کاربر سفارش دهنده و پاسخگویی در قبال آن در کلیه مراجع اداری، انتظامی و قضایی مستقیما به عهدۀ ایشان است. همچنین کاربر سفارش دهنده باید خساراتی که به سبب این امر به فروشگاه اینترنتی  وارد شده است را نیز جبران نماید.
 • کاربر پیک موتوری متعهد می‌گردد با رعایت کامل امانت داری و در اسرع وقت مرسوله را به گیرنده برساند.
 •  فروش مرسوله غیر اصل

شرح: فروش کالای غیر اصل در فروشگاه اینترنتی  اکیدا ممنوع است. اگر محصولی از نظر جعبه، بسته‌بندی، جنس، کیفیت و … با کالای اصلی که توسط مراکز مورد تایید مانند (سایت اصلی برند یا فروشگاه اینترنتی ‌های وارد کننده‌ی قانونی) که کالاهای اصل را به‌فروش می‌رسانند مغایرت داشته باشد، کالا باعنوان “غیراصل” شناخته می‌شود.

همچنین در وب اپ فروشگاه اینترنتی  اگر در عنوان یا تصاویر کالای نمایش داده شده، برند اصلی کالا ذکر شده باشد ولی کالای فروخته شده با نمونه‌ی اصلی کالا مغایر باشد، کالای مورد نظر غیر اصل شناخته شده و امکان فروش این نوع از همچنین توصیه می‌‌شود فروشندگان جهت حفظ اعتبار خود و فروشگاه اینترنتی  از فروش کالاهای بی‌کیفیت خودداری کنند.

جریمه: در صورت فروش کالای غیر اصل، فروشنده موظف به پرداخت جریمه‌ای معادل با ۱۰ برابر قیمت محصول فروش رفته ضربدر تعداد کل فروخته شده از آن محصول از ابتدا‏ خواهد بود و فروشگاه اینترنتی  مجاز به فسخ قرارداد همکاری با فروشنده می باشد. محصولات در فروشگاه اینترنتی  فروشگاه اینترنتی  وجود ندارد.

 • مرسوله های مرجوعی

شرح: درصورتی که کالا به دلایل زیر توسط مشتری مرجوع شود، مستلزم جریمه خواهد بود:

 •  معیوب بودن کالا

•           مغایرت محتوا

•           مغایرت لیبل

•           مغایرت رنگ

•           کسری اقلام همراه کالا

•           کالای استفاده شده

•           کالای غیر اصل (تقلبی)

•           عدم اعمال تخفیف

•           قیمت فروش از قیمت مصرف کننده چاپ شده روی کالا بالاتر است

•           آسیب فیزیکی کالا با بسته‌بندی سالم

•           اتمام مدت تاریخ انقضا / اشکال در مدت تاریخ انقضا

•           ایراد یا اشکال در کارت تاریخ انقضا / کارت تاریخ انقضا  نامعتبر

 • جبران خسارت مرسوله
 • شیوۀ جبران خسارت به این صورت است که اگر مرسوله به طور کامل از بین رفته باشد معادل ارزش اظهار شده بسته در هنگام ثبت سفارش، خسارت پرداخت خواهد شد و اگر خسارت جزئی باشد پرداخت خسارت متناسب با آسیب وارد شده خواهد بود.

      -     پرداخت خسارت فقط در صورت احراز آسیب فیزیکی ناشی از حمل نامناسب مرسوله صورت می‌گیرد.

      -    چنانچه تلف یا نقص مرسوله ناشی از عیب ذاتی کالا یا سایرعیوبی که هیچ ارتباطی باحمل آن نداشته یا مستند به کاربرسفارش دهنده يا گیرنده و يا ناشي از تعليماتي بوده كه يكي از آنها داده‌اند یا بسته بندی نادرست کاربر سفارش دهنده یا مرسوله ‌های نامتناسب برای حمل  با موتور سیکلت و یا مرسوله های سریع الفساد باشد، فروشگاه اینترنتی  هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

 • گر بسته بندي عيب ظاهري داشته و کاربرپیک موتوری ،موتور سیکلت مرسوله را بدون قيد عدم مسئوليت قبول كرده باشد شخصا مسئول آن خواهد بود و فروشگاه اینترنتی  از این جهت هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.
 •  چنان چه تلف، نقص یا سرقت مرسوله ناشی از تقصیر یا قصور کاربر پیک موتوری باشد مسئولیت تماما متوجه کاربر پیک موتوری بوده و کاربرپیک موتوری ملزم به جبران خسارت وارده به فروشگاه اینترنتی  بوده و فروشگاه اینترنتی  حق لغو عضویت وی را خواهد داشت.
 • فروشگاه اینترنتی  در قبال پرداخت خسارت برای مرسوله‌هایی که ارزش آن‌ها اظهار نشده باشد هیچ مسئولیتی ندارد.
 •  پرداخت خسارت به بسته‌هایی که محتوای آن ها قابل رویت نیست فقط در صورت وجود علائم ضربه و آسیب فیزیکی به بسته بندی قابل پرداخت است.

ماده ۱۱موارد فنی

 •  کاربران حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای فروشگاه اینترنتی  شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.
 • کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات فروشگاه اینترنتی  را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در وب اپ فروشگاه اینترنتی  یا در روش ارائۀ خدمات فروشگاه اینترنتی  تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
 • کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.
 •  کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از وب اپ فروشگاه اینترنتی  یا سامانه‌های مرتبط با فروشگاه اینترنتی انجام دهند.

ماده ۱۲محتوای تولید شده توسط کاربران

فروشگاه اینترنتی  ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهد که در وب اپ فروشگاه اینترنتی ،  موبایل و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و غیره) که به این شکل در خدمات ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهند بود. اما با ثبت آنها در خدمات‌های مرتبط به فروشگاه اینترنتی  کاربران این حق را به فروشگاه اینترنتی  می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین فروشگاه اینترنتی  مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص یا فروشگاه اینترنتی ‌های دیگر منتقل کند.

ماده ۱۳قطع خدمات

در صورت تخلف کاربران از قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و قوانین و مقررات و ضوابط فروشگاه اینترنتی  و شرایط این سند و هر اعمال و رفتاری که حضور یک کاربر (پیک موتوری یا سفارش دهنده) را برای فروشگاه اینترنتی ، سایر کاربران و اشخاص ثالث خطرناک نماید و یا مطلوب نباشد، فروشگاه اینترنتی  طبق صلاحدید و تشخیص خود نسبت به حذف دسترسی کاربر مذکور از خدمات فروشگاه اینترنتی  اقدام خواهد نمود. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

می‌پذیرند هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف فروشگاه اینترنتی  به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

 • کاربران با عضویت در خدمات فروشگاه اینترنتی  قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.

ماده ۱۴تصدیقات قراردادی

کاربر پیک موتوری در کمال صحت عقل و اراده اقرار می‌نماید واجد تمامی شرایط قانونی و قراردادی نسبت به استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی  به منظور انجام موضوع قرارداد از جمله عدم سوء پیشینه، عدم اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی و همچنین عدم استعمال و مصرف آنها بوده و همچنین کاربران اقرار می‌نمایند کلیه اظهارات، اعلامات، تائیدیه‌ها و محتویات و مندرجات اسناد و مدارک ارائه شده و اطلاعات اعلامی به فروشگاه اینترنتی  و هر آنچه که در آینده اعلام و ارائه می‌گردد منطبق با واقع و حقیقت می‌باشد. در صورتیکه به هر دلیل اعم از اعلام مراجع و اشخاص خلاف اظهارات کاربران اعلام یا احراز گردد، فروشگاه اینترنتی  محق می‌باشد ضمن غیر فعال نمودن دائمی کاربر خاطی و به جهت تخلف نامبرده از موارد فوق نسبت به مطالبۀ مبلغ ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال بعنوان خسارت و وجه التزام این شرایط و مقررات اقدام نماید. وصول تمام یا قسمتی از خسارت و وجه التزام فوق از اعتبار ریالی کاربر نزد فروشگاه اینترنتی  بلامانع می‌باشد .

ماده۱۵-  ارسال به موقع فاکتور خرید به مشتریان

صدورفاکتوردرزمان ثبت سفارش به مشتری ارایه می گردد.

از تاریخ ..... ماه ۱۳۹۹ مسئولیت صدور فاکتور فروش و برگشت از فروش برای مشتری بر عهده فروشگاه اینترنتی خواهد بود.

فاکتورهای مشتریان که درخواست آنها تا قبل از .... ماه ثبت شده است همچنان در پنل قابل مشاهده است و  باید به روال قبل برای مشتریان ارسال شود.

فروشندگان تا ...... ماه فرصت دارند تا فاکتورهای درخواستی باقی مانده را صادر و برای مشتریان ارسال نمایند، پس از این تاریخ  این قابلیت از پنل حذف خواهد شد پس حتما باقیمانده فاکتورهای درخواستی را تا قبل از این تاریخ ارسال فرمایید.

جریمه: در صورت عدم ارسال فاکتورهای درخواست شده توسط مشتری ، کل مبلغ آن فاکتور به عنوان هزینه از حساب فروشنده کسر می شود.

 

ماده۱۵  - ارسال به موقع سفارش مشتریان

 

شرح: فروشندگان موظف هستند کالاهای سفارش داده شده را به موقع و راس زمان مقرر (از تاریخ مقرر در پنل برای تحویل به انبارهای فروشگاه اینترنتی ) به دست مشتریان برسانند.

برای جلوگیری از تاخیر در ارسال کالا، داشتن موجودی کالا الزامی است، بنابراین از موجود کردن کالای بدون موجودی در سایت فروشگاه اینترنتی جدا خودداری کنید.

اگر فروشنده ناچار به تهیه‌ی کالا هم‌زمان با دریافت سفارش است، مدت زمان ارسال کالا به مشتری در سایت باید با محاسبه‌ی زمان تهیه‌ی کالا توسط فروشنده درج شود.

همچنین فروشنده موظف است که میزان موجودی کالا در پنل فروشندگان را به‌روز و مطابق با واقعیت درج کند.

ماده۱۶  – رعایت اصول بهداشتی

فروشگاه اینترنتی  باتوجه به وجود ویروس هایی همانند کرونا وانفلانزاو....  ملزم به رعایت کلیه اصول بهداشتی اعم از استفاده ماسک ودستکش والکل توسط رانندگان پیک موتوری  درحین ارسال کالا از مبدا تا مقصد می باشد.